Закінчуєш школу? Час готуватися! Все про ЗНО: розклад ЗНО, реєстрація на ЗНО, програми ЗНО, запитання та відповіді ЗНО.

ВУЗи України по регіонах. Рейтинги ВУЗів. Болонський процес в Україні.

Вища освіта за кордоном. FLEX - безкоштовне навчання в США для старшокласників.
Пошук по сайту


Все про оцінювання та ВУЗи України > Оцінювання


Зовнішнє незалежне оцінювання

Выпускники

Уже кілька років випускники шкіл України, що бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах (ВУЗах) проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). За допомогою ЗНО визначається рівень їх знань і чи досить його для навчання у ВУЗі. Так що ж таке зовнішнє незалежне оцінювання, навіщо воно потрібне і як його пройти?

Тест (від англ. test - проба, испытание, исследование) - проба, випробування, дослідження) - це стандартизовані завдання, результат виконання яких дозволяє виміряти психофізіологічні й особистісні характеристики, а також знання, вміння і навички випробуваного. Тести досить широко застосовуються у психології та в педагогіці. Про історію застосування тестування для перевірки знань учнів і про тестування в інших державах, у першу чергу в США, можна прочитати на сторінці Історія тестування.

В Україні практика тестування абітурієнтів з'явилася нещодавно (докладніше на сторінці Тестування в Україні), хоча підготовка до його впровадження велася багато років. Головна мета введення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні - це забезпечення об'єктивності при оцінці знань випускників, створення умов, за яких визначати можливість вступу до ВУЗу зможе рівень знань абітурієнта, а не товщина гаманця його батьків.

Студенты

Адже при зовнішньому незалежному оцінюванні відповіді випускника перевіряє не його шкільний учитель, що в силу тих або інших причин (особистої симпатії, родинних зв'язків і т.д.) може бути необ'єктивним, а незалежний екзаменатор, що не зв'язаний ні зі школою, ні з ВУЗом. А в цілому зовнішнє незалежне оцінювання проходить під контролем державного органа - Українського центра оцінювання якості освіти ( докладніше про нього й про регіональні центри). Крім того, розвитку системи зовнішнього незалежного оцінювання в Україні сприяють ряд громадських організацій, як українських так і міжнародних.

І хоча система оцінки рівня знань за допомогою тестування має досить багато критиків і супротивників, та принаймні в найближчому майбутньому серйозної альтернативи у неї немає. Тому готуйтеся до тестів, а наш сайт вам у цьому допоможе!

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2009 року наведені матеріали минулого тестування: програми, завдання та правильні відповіді, результати зовнішнього незалежного оцінювання 2009 року (ЗНО 2009).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2010 року (ЗНО 2010).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2011 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року (ЗНО 2011).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року (ЗНО 2012).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2013 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року (ЗНО 2013).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2014 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року (ЗНО 2014).

На сторінці Зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року наведені матеріали з проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року (ЗНО 2015).Все про оцінювання та ВУЗи України > Оцінювання
 
загрузка...